Artykuł – publikacja.

Jak przygotować nieruchomość, aby sprzedać ją szybko i zyskownie. Kilka słów o tym, czym dokładnie jest Home Staging.

To usługa profesjonalnego przygotowania i odpowiedniego zaprezentowania nieruchomości.  Zmiana przeprowadzona jest za pomocą niewielkich zabiegów, które w znaczący sposób uatrakcyjnią nieruchomość. Home stager za pomocą skutecznych zmian aranżacyjnych, odpowiedniej stylizacji, technik z zakresu marketingu i psychologii sprzedaży potrafi wydobyć i wyeksponować potencjał nieruchomości, stworzyć przestrzeń, o której marzy przyszły nabywca.

W takiej uniwersalnej i funkcjonalnej przestrzeni, gdzie home stager zadba o aranżację, kolorsystykę i ujmujące dodatki, odnajduje się szerokie grono potencjalnych kupujących, co w znaczący sposób przybliża sprzedającego do zyskownej transakcji.

Techniki home stagingu są nieodłącznym elementem podczas sprzedaży na rynkach zachodnich. W Polsce z tej usługi korzytać można od niedawna, na rynku wielkopolskim o dobre przygotowanie nieruchomości dba firma re-ARCH Home Staging.

Historia usługi sięga lat siedemdziesiątych, gdy  Barbara Schwarz odkryła, jak ważne w procesie sprzedaży jest to, jak ją zaprezentujesz.  Zwróciła uwagę, jak istotne jest dla Twojej nieruchomości pierwsze wrażenie, które zrobi na potencjalnym kupującym. W codziennych relacjach z ludźmi przy pierwszym spotkaniu masz 5 sekund na zrobienie dobrego wrażenia. Podobnie Twoje mieszkanie ma 5 sekund, aby spodobać się kupcowi, czy wynajmującemu. To ta niepowtarzalna chwila ma wpływ na decyzję przyszłego nabywcy, na szybkość transakcji, i co najważniejsze, na kwotę, którą otrzymasz.

Marzeniem każdego sprzedającego jest to, aby jego produkt  wywołał efekt ‘Tego szukałem!’. Tak się stanie, kiedy mieszkanie przejdzie świadomą zmianę z myślenia o nim jako „moje” na „Twoje, drogi kliencie”, a sprzedający na chwilę postawi się w roli kupującego. Jest to często trudne, bo  przecież niełatwo jest myśleć o przestrzeni, w której spędziliśmy tyle czasu, obiektywnie. Home stager może być tutaj dużą pomocą. Fachowym okiem przeprowadzi analizę nieruchomości, kompleksowo ją przygotuje. Pomoże spojrzeć na sprzedawany  dom nie tylko w kategorii powierzchni, rozkładu pomieszczeń i lokalizacji, ale również zwrócić się w kierunku elementów, które działają na nasze zmysły, na to co nas we wnętrach inspiruje, współgra z marzeniami i wywołuje emocje, tak, aby przyszły nabywca wyobraził sobie siebie samego w środku.

To jeszcze nie wszystko. Przygotowana nieruchomość to jedno, ale zadbanie o profesjonalny wizerunek oferty to drugie. Nie jest tajemnicą fakt, że około 90% osób szukających swojego przyszłego lokum, przegląda oferty w internecie. Dobry home stager również o to  zadba, nie tylko przygotuje wnętrza, ale również przeprowadzi sesję zdjeciową i przekaże do publikacji profesjonalnie zrobione zdjęcia.

Jakie są korzyści?

 Skuteczność home stagingu potwierdzają pośrednicy pracujący na rynku poznańskim, którzy odnotowują dużo większe zainteresowanie ofertą odpowiednio przygotowaną oraz osoby, które dzięki naszej usłudze szybko i dobrze sprzedały lub wynajęły nieruchomość. Efektywność potwierdzają badania, które pokazują, że oszczędzimy nawet do 40 % czasu oczekiwania na klienta, przy wzroście wartości nieruchomości od kilku do nawet kilkunastu procent. Mieszkania, które poddały się  zmianom zyskały znaczącą przewagę nad innymi ofertami, a sprzedający współpracujący z nami zyskali spokój oraz pewność, ze zroblili wszystko, aby doprowadzić do najkorzystniejszej transakcji.

Co zatem proponujemy?

 Home stager może pomóc zarówno klientom indywidualnym, jak również biurom nieruchomości i deweloperom. Oferta przygotowywana jest w oparciu o indywidualne potrzeby klienta oraz charakter nieruchomości. Służymy radą poprzez konsultacje, tworzymy projekty i realizujemy zmiany, przeprowadzamy sesje fotograficzne. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i udzielimy odpowiednich wskazówek, jak sprzedać nieruchomość szybko i z zyskiem.

Komentowanie jest wyłączone